'Boost' İle hemen tanışın, verilerinizi daha hızlı ve etkin bir şekilde analiz edin.

13 yıla yakın bir süre FMCG sektöründe uluslararası firmalarda pazarlama ve satış alanında çeşitli pozisyonlarda çalışma deneyimim oldu. Bu süreçte en ilgimi çeken noktalardan birisi inanılmaz büyüklükte ve derinlikte bir veriye sahip olmamıza rağmen bunu yeterince iyi değerlendiremediğimizdi. Değerlendirmek istediğimizde de hem çok zaman harcıyorduk, hem de bu işi manuel yaptığımız için hata olasılık oranı çok yüksek oluyordu

İş Zekası (Business Intelligence – BI) dijitalleşmenin en önemli adımlarından birisi. Halihazırda çok yaygın bir ‘dönüşüm’ konusu olduğu gibi ilerleyen zamanlarda daha fazla konuşulacak. Çeşitlenen, büyüyen veri ve detaylı-hızlı analiz ihtiyacı ile şirketler BI altyapısına daha fazla ihtiyaç duyacak. BI altyapısı ile raporlarınız otomatik olarak güncellenecek, online olarak paylaşılacak. Dokunuşla/tıklamayla detaylı analizlerinizi aynı ekrandan anında yapabileceksiniz. Eposta ile excel raporlar paylaşılmayacak, mobil cihazlarınızla excel halindeki raporları görüntülemeye uğraşmak için zaman harcamayacaksınız.

Boost, BI altyapısını şirketlere daha hızlı ve minimum efor ile şirketlere sunmak amacıyla doğdu. Fikir olarak çok daha önce temellerini attığımız Boost için 2022’nin ilk aylarında FMCG alanında Satış tecrübesine sahip Danışmanlarımız ile bir araya geldik ve şirketlerin ihtiyacı olan analiz panolarını bir araya getirdik. Haziran 2022 itibariyle 3 farklı sektörden 3 İş Ortağı şirket ile demo çalışmalarına başladık, Boost’u iyileştirdik, geliştirdik. Hala da geliştirmeye devam ediyoruz.  

Microsoft Power BI Altyapısı

Boost için dünyada yaygın olarak tercih edilen ve öncü BI programlarından birisi olan Microsoft Power BI altyapısını kullanıyoruz. Microsoft Power BI bulut sistemi sayesinde verileriniz güvende oluyor ve analizleriniz çok hızlı olarak size sunuluyor.

Hızlı ve İnteraktif!

Boost, verilerinize hem bilgisayardan hem mobil araçlardan 7/24, çok hızlı ulaşmanızı ve verilerinizi çok detaylı olarak analiz etmenizi sağlıyor. Raporların güncellenmesi/geliştirilmesi için zaman harcanmıyor, hatalar minimuma iniyor. Size sadece stratejinizi kurmak ve geliştirmek kalıyor. Toplantılarda konuşulan farklı rakamlar-analizler, toplantı öncesi uzun hazırlıklar tarihe karışıyor.

Bize ücretsiz demo talebinizi iletmeniz, sizinle tanışmak ve satış performansınızı ‘Boost’lamak (arttırmak) için sabırsızlıkla bekliyoruz.

Boost ile Dijitalleşin, Şimdi!

Mete Adıyaman

Kurucu

Mete Adıyaman Bi-Boost Kurucusu

Biz kimiz?

Boost, FMCG sektöründe ‘İş Zekası’ (Business Intelligence) dönüşümünü başlatmak ve hızlandırmak amacıyla, FMCG profesyonelleri tarafından 2022 yılında kuruldu. 

‘Boost’ fikrinin temelinde verilerin çok çeşitli ve dinamiklerin çok değişken olduğu FMCG sektöründe ‘İş Zekası’ dönüşümü gerekliliği yer alıyor. FMCG şirketleri, inanılmaz büyüklükte ve derinlikte bir veriye sahipler. Bu veri ile düzenli basit analizlerin oluşturulması, şirket içinde paylaşılması veya detaylı analiz edilmesi için yüksek iş gücü harcanıyor. 

Rekabetin ve ulaşılabilir verinin arttığı günümüz dünyasında; verinin analizlere dönüştürülmesi için harcanan iş gücünün, analizlerden sonuç çıkarılması ve aksiyon alınmasına yönlendirilmesi gerekiyor. Bir başka konu da, detaylı ve düzenli basit analizlerin oluşturulması için harcanan iş gücü kaybı ve derin analize çoğunlukla ulaşılamaması şirketlerin rekabet gücünü düşürmesinin yanında, çalışan mutluluğunu negatif yönde etkiliyor.

Ne yapıyoruz?

Kuruluşu itibariyle FMCG sektörü tecrübesi avantajına sahip olan Boost, 2022 yılının ortasından itibaren FMCG’nin farklı alanlarındaki 3 şirketle yaptığı demo çalışması ile bu avantajını daha güçlü hale getirdi.

Güçlü FMCG tecrübesi avantajı ile Boost, sektöre ‘İş Zekası’ dönüşümü için alternatiflerine göre farklı bir yaklaşım getiriyor.

Alternatif ‘İş Zekası’ dönüşümü planlarına göre Boost, interaktif ve mobil olan, aynı zamanda çok hızlı ve detaylı analizler yapmanıza imkan veren “akıllı” raporlarınızı çok daha kısa sürede kullanımınıza sunmasının yanı sıra harcanan iş gücü ve kaynağın çok daha düşük olmasını sağlıyor.

Şirketinizin verileri ile ücretsiz demo ürün kullanma imkanı veren Boost, alternatif ‘İş Zekası’ çözümlerine göre bu alanda da farklılaşıyor.